SK (EUR)
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení

Doplňky stravy      Kosmetika

Test Omega-3 Index Complete


Test Omega-3 Index Complete zahrnuje:

Index Omega-3,  Index Omega 6 : Omega 3,  Nasycené tuky,  Mononenasycené tuky,  Transmastné kyseliny
Cena: 2 200 Kč

  skladem

Sdílet na Facebooku


Chci se stát členem Staň se členem Vitality klubu a užívej výhody:
  • po vyplnění formuláře okamžitý nákup se slevou
  • členství zdarma
  • bez závazků
  • informace ze světa zdraví


Z čeho jsou vaše buňky?

Vaše buňky jsou tvořeny tuky a to je dobrá věc! Pomocí testu Quant Omega-3 Index Complete zjistíte, jaké tuky tvoří vaše buňky. Civilizační choroby mají  často svůj původ v konzumaci nezdravých tuků a v důsledku toho vzniklém chronickém zánětu. Příčinou zánětu často bývá špatný poměr Omega 6 : Omega 3 a v nízké hladině Omega 3 v buňkách. Omega 3 mastné kyseliny působí protizánětlivě, Omega 6 naopak proces zánětu podporují. Omega 3 jsou esenciální živiny, tělo si je neumí vyrobit, proto správného poměru Omega 6 : Omega 3 docílíte jistě a nejjednodušeji konzumací kvalitního rybího oleje s polyfenoly. Strava ale není jediná věc, která určuje hladinu vašich mastných kyselin v krvi. Určitou roli hraje také metabolismus, genetika, pohlaví, váha, věk a další faktory životního stylu.

“Udržíte-li trvale poměr Omega 6 : Omega 3 na hodnotě 4:1 a níže, snižujete riziko předčasného úmrtí o 70 – 80 %.”

Jak to funguje

Jedná se o jednoduchý test ze suché kapky krve. Není nutný žádný odběr krve v laboratoři. Svůj vzorek  snadno připravíte doma a zašlete v odpovědní obálce do laboratoře. Všechny přijaté vzorky jsou zpracovávány v centrální laboratoři s certifikací CLIA. Stejná standardizovaná a ověřená metodika zpracování vzorků byla použita ve více než 200 výzkumných studiích. Quantum test je schválený výrobek pro “in vitro” diagnostiku odebrání krevního vzorku v domácích podmínkách. Jedná se o krevní test prováděný metodou suché krevní kapky (DBS), který poskytuje přesné údaje o hladině mastných kyselin a s tím související složení tuků v potravě.

FAQ - časté otázky k testu Omega 3

Jak se index Omega-3 liší od ostatních testů profilu mastných kyselin?

K měření indexu Omega-3 používáme jednu kapku krve. Jediný vpich do prstu nám poskytne dostatek krve k měření vašeho Omega-3 indexu. To eliminuje potřebu odebírání krve v laboratoři. Svůj vzorek si odeberete sami a pošlete poštou z pohodlí domova! Díky našemu jednoduchému a přesto vysoce kvalitnímu testu ušetříte finance i cestu do laboratoře. Test indexu Omega-3 vám poskytne objektivní výsledek, který vypovídá o příjmu omega-3 ze stravy. Výsledky také informují o míře rizika srdečních onemocnění.

Jiné testy na mastné kyseliny nepoužívají stejné analytické metody a nelze je srovnávat s naším testem na index Omega-3. Například výsledek testu na EPA + DHA může být 6,7% v laboratoři A a 5,2% v laboratoři B. Který z nich je správně? Unikátní metoda zpracování vzorku z Quant Omega-3 Index byla testována ve více než 200 vědeckých výzkumech. Ostatní testy dostupné na trhu se tím pochlubit nemohou. Dr. Harris, zakladatel a prezident OmegaQuant, provádí výzkum Omega-3 mastných kyselin téměř 40 let a má v této oblasti více než 300 publikovaných výzkumných prací.


Jak zjistím, jestli mám dostatek Omega-3?

Jediným způsobem je přímé měření indexu Omega-3.

Pokud pacienti užívají doplňky Omega-3, bude jejich index Omega-3 vyšší než 8%?

Ne, neexistuje žádný způsob, jak toto předpovědět. Jaký je index Omega-3 nelze odhadovat z množství zkonzumovaných ryb ani z množství kapslí či oleje, který daná osoba užívá. Individuální rozdíly v metabolismu, absorpci a genetice znemožňují s jistotou předpovědět, jak bude daná osoba reagovat na doplňky.

Jaké je cílové rozmezí pro index Omega-3?

Cílem je mít index Omega-3 na 8% a více, což je úroveň spojená s nejnižším rizikem umrtí na ischemickou chorobu srdeční. Tyto závěry také naznačují výsledky současných výzkumů. Hodnota indexu Omega-3 nad 8% je typická v Japonsku. Japonsko je jedna ze zemí s nejnižší úmrtností na náhlé srdeční selhání. Naopak v USA je typická hodnota indexu Omega-3 4% a méně. S touto hodnotou je spojováno nejvyšší riziko.* Podle výsledků výzkumů se zdá, že se ideální hodnota indexu Omega-3 shoduje u mužů i žen i napříč věkovými skupinami. Také není ještě jasné, zda existuje nějaká horní bezpečná hranice, to ukáží až nové výzkumy.

V této souvislosti se „rizikem“ rozumí pouze riziko spojené s hladinami omega-3 mastných kyselin. Rizika spojená s dalšími faktory, jako je cholesterol, krevní tlak, cukrovka, rodinná anamnéza ICHS, kouření nebo jiné srdeční stavy, jsou zcela nezávislá na indexu Omega-3. Všechny rizikové faktory - včetně indexu Omega-3 by měly být v souvislosti se snížením rizika onemocnění řešeny komplexně.

Co mohu udělat pro vylepšení svého Omega-3 indexu?

Zvyšte příjem EPA a DHA. Dávka, kterou budete potřebovat, abyste zvýšili svůj Omega-3 index do cílového rozmezí (> 8%), závisí částečně na vaší počáteční úrovni, ale nelze ji s jistotou předpovědět, jak je popsáno výše. Pokud je však váš index Omega-3 mezi 4% a 8%, doporučujeme vám zvýšit aktuální příjem EPA a DHA o 0,5–1 gram (500–1000 mg) denně. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby: jíst více mastných ryb a/nebo užívat doplňky stravy s rybím olejem.

Pokud je index Omega-3 nižší než 4%, doporučujeme vám, abyste zvýšili svůj příjem o 1-3 g (1000 - 3000 mg) denně. I když toho lze dosáhnout konzumací více mastných ryb, doplňky stravy s rybím olejem jsou k dosažení této dávky EPA a DHA obvykle nutné.

Podle našich zkušeností by pro zvýšení indexu Omega-3 o 4% bylo nutné zvýšit jeho příjem o přibližně 1 g EPA + DHA denně po dobu zhruba 6 měsíců. Alternativně by bylo možné zvýšit o 2 g/d a dosáhnout 4% zvýšení rychleji. Jinými slovy, zvyšování indexu je otázka velikosti dávky i délky času.

Jak rychle budou výsledky k dispozici?

Výsledky obdržíte do 14-ti dnů od doručení vzorku krve.

Jak se ke mně dostanou výsledky?

Každou sadu pro testování indexu Omega-3 je nutné zaregistrovat na webových stránkách https://webportal.omegaquant.com/Kit/Barcode. Každá testovací sada má svůj jedinečný čárový kód, který uvádíte při registraci společně s Vaší emailovou adresou. Výsledky přijdou do 14-ti dnů na emailovou adresu, která bude uvedena u registrace testu. BEZ REGISTRACE NEBUDOU VÝSLEDKY DORUČENY

Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše