SK (EUR)
Info o klubu I Registrace I PřihlášeníVitamín B12


02. prosince 2020

Vitamín B12 pomáhá metabolizovat cukry, tuky a bílkoviny. Přispívá k tvorbě červených krvinek.

Vitamín B12 působí jako koenzym v syntéze DNA, zabraňuje poškození nervů, podporuje růst a rozvoj buněk. Je nezbytný pro správné trávení. Obzvláště důležitý pro ochranu před vznikem abnormálních buněk - megaloblastů, které mohou vyvolat perniciózní anémii.
Vitamín B12 ve formě methylkobolaminu je nezbytný v prervenci vzniku neurologických poruch, zabraňuje poškození nervů centrální a periferní nervové soustavy. Také se podílí na prevenci proti stárnutí.

Vitamín B12 pomáhá snižovat homocystein a tím chrání stěny cév. Podporuje kardiovaskulární systém.
Doplňovat vitamín B12 je důležité především pro seniory, vegany, osoby se žaludečními vředy, gastrointestinálními poruchami, chronickým pálením žáhy a dnou.

Zásoby vitamínu B12 se krátí především při nadměrné konzumaci alkoholu, užívání antibiotik, léků na akné, léky na dnu, léky na vysoký krevní tlak, léky na vředy, blokátory histaminu, protizánětlivé léky a léky na epilepsii.

Vitamín B12 obsahuje ve formě methylkobalaminu a adenosylkobalaminu (bioaktivní, snadno vstřebatelné formy) produkt Homocystein Vitality s betainem (500 mcg) a s aloe vera (100 mcg). Najdete ho v našem e-shopu. 
zpět na seznam